Klocki sensoryczne CANOE dotyk

Z klockami CANOE zetknęłam się jakiś czas temu, przy okazji warsztatów z integracji sensorycznej. Przepiękne drewniane elementy, wykonane z ogromną dbałością o najmniejszy szczegół oraz nietuzinkowe propozycje wykorzystania w pracy sprawiły, że jedne z nich szybko trafiły do moich logopedycznych zbiorów.

Zestaw klocków CANOE dotyk, to jedna z wielu propozycji od Marki Oliwka. Niewielkie klocki w kolorze naturalnego drewna z czerwonymi elementami w czterech kształtach zamknięte są w płóciennym woreczku przewiązanym sznurkiem. Wewnątrz znajdziemy 16 klocków z wypukłymi elementami, 4 klocki gładkie oraz opaskę na oczy, na opakowaniu natomiast instrukcję i opis zabaw. W sklepie producenta dostępny jest także zestaw kloców w drewnianym pudełku poszerzony o dwie rynienki do układania kombinacji.

Zestaw stymuluje zmysł dotyku, wydłuża Canoe klocki dotykkoncentrację uwagi, rozwija planowanie ruchowe oraz wizualizację ruchu. Dotyk jest jednym z głównych zmysłów potrzebnych do poznawania świata. Dobrze rozwinięty układ dotykowy warunkuje przede wszystkim dobre czucie własnego ciała, ale również koreluje z poziomem pobudzenia organizmu, koncentracji, stanami emocjonalnymi.

Klocki sensoryczne CANOE sprawdzą się w pracy z najmłodszymi dziećmi, które poznają rzeczywistość głównie przez zmysł dotyku i wzroku. Wyraźne kontury oraz prosta kolorystyka zdecydowanie ułatwiają właściwie spostrzeganie wzrokowe i nie “rażą” nadmiarem bodźców. Dzieci starsze dzięki nietypowej formie zabawy bez udziału wzroku mogą spróbować zupełnie inaczej odczuwać kształty przedmiotów, a tym samym nabywać nowych umiejętności dotykowych. Zabawy z klockami CANOE to także czas oczekiwania niewiadomej zamkniętej w woreczku i moment zaskoczenia tuż po wyjęciu elementu, który można wreszcie zobaczyć.Marka OLIWKA, to producent i dystrybutor sprawdzonych pomocy edukacyjnych dla przedszkoli, szkół, terapeutów i rodziców, którzy chcą pracować z dzieckiem w trosce o jego rozwój. W bogatej ofercie edukacyjnej, poza pomocami popularnych wydawnictw, znajdziecie też autorskie produkty m.in. Witrażyki oraz Klocki CANOE.

Udostępnij znajomym

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*