Logopedyczny Pakiet Motywacyjny

Niedawno miałam okazję współpracować z serwisem SzkolneNaklejki.pl i wraz z fantastycznym zespołem stworzyć zestaw naklejek motywacyjnych dedykowanych specjalnie dla logopedów.

Logopedyczny Pakiet Motywacyjny to zestaw kart postępów wraz z naklejkami monitorującymi w dwóch formatach. Pakiety podzielone są na pięć kategorii tematycznych, obejmując wszystkie samogłoski ustne oraz głoski sprawiające dzieciom najwięcej trudności podczas artykulacji:

Samogłoski (A O U E I Y)
Głoski szumiące (SZ, Ż, CZ, DŻ)
Głoski ciszące (Ś, Ź, Ć, DŹ)
Głoski syczące (S, Z, C, DZ)
Głoskę R

Każdy z zestawów zawiera 3 karty postępów (w formacie A4) z miejscem na serię mniejszych i większych naklejek – łącznie znajdziemy tutaj aż 24 naklejki wielkości 40mm oraz 108 naklejek wielkości 20mm wykonanych na usztywnianym papierze.

Celem Logopedycznych Pakietów Motywacyjnych jest śledzenie postępów dziecka podczas ćwiczeń artykulacyjnych oraz motywowanie do dalszej pracy i samokontroli. Na każdej z kart znajdziemy miejsca na małe naklejki-buźki symbolizujące drogę do wyznaczonego celu, na końcu której znajdzie się jedna duża naklejka będąca sygnałem osiągnięcia właściwej sprawności. Dodatkowo każda z dużych naklejek opisana jest hasłem gratulacyjnym np. Brawo! Znakomicie! Super! co jeszcze bardziej wzmaga motywację oraz poczucie sukcesu dziecka.

Dodana do pozostałych czterech zestawów głosek karta z samogłoskami pozwala nam wykorzystać naklejki w pracy z najmłodszym dziećmi, by z czasem, stopniowo przechodząc do trudniejszych artykulacyjnie głosek zmieniać karty na kolejne. A na wytrwałych czeka przepiękny DYPLOM 🙂

Kolorowe kartki, zabawne rysunki, uśmiechnięte literki, możliwości samodzielnego przyklejania elementów i śledzenie własnych osiągnięć to tylko część z korzyści jakie możemy znaleźć w tym zestawie. Więcej o naklejkach dla logopedów przeczytacie tutaj, a na zakupy odsyłam Was oczywiście na stronę SzkolneNaklejki.pl.

Udostępnij znajomym

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*