Terapia dzieci zagrożonych dysleksją. Stymulacja lewej półkuli mózgu.

Dysleksja i zaburzenia z nią związane z roku na rok stają się coraz większą “plagą” wśród dzieci i młodzieży. Kłopoty z koncentracją, trudności z rozumieniem złożonych zdań i poleceń, brak dostrzegania szczegółów i różnic, niska sprawność ruchowa i manualna to tylko nieliczne z przeszkód jakie stają na drodze dyslektyka.
Wcześnie wykryte zaburzenia, odpowiednio prowadzona terapia oraz właściwa profilaktyka pozwalają w znacznym stopniu usprawnić funkcjonowanie dziecka, a później dorosłego człowieka, ponieważ dysleksji nie można w pełni wyleczyć, a specyficzne trudności towarzyszyć nam będą przez całe życie.

Zestaw Terapia dzieci zagrożonych dysleksją. Stymulacja lewej półkuli mózgu to 36 kart i 36 różnych zadań, z dokładnym opisem, poleceniem bądź pytaniem jakie należy zadać i instrukcją wykonania. Specjalnie dobrany materiał pozwala w prosty i przyjemny sposób ćwiczyć umiejętność właściwej analizy i syntezy wzrokowej, logicznego i analogicznego myślenia, dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych, porządkowania świata i przestrzeni, dostrzegania różnic, wykluczania ze zbioru czy nazywania pojęć.

Karty w formacie około 15x21cm wykonane są w odcieniach szarości (białe tło, czarne kontury), co dodatkowo ułatwia spostrzeganie wzrokowe. Minimalistyczne obrazki, realnie przedstawione postaci i przedmioty w pełni odwzorowują rzeczywistość dając znakomity pretekst do rozmów.

W dzisiejszym świecie przepełnionym obrazem i nadmiarem bodźców bardzo ważna jest systematyczna stymulacja, dostarczanie wrażeń z różnorodnych źródeł, a w razie wystąpienia jakichkolwiek zaburzeń poszukiwanie wraz z dzieckiem rozwiązań pomagających mu te trudności przezwyciężyć.

Zestaw Terapia dzieci zagrożonych dysleksją. Stymulacja lewej półkuli mózgu przeznaczony jest do pracy nie tylko z dziećmi z grupy ryzyka dysleksji, ale także z dziećmi niesłyszącymi oraz tych z alalią, dyslalią, Zespołem Aspergera czy trudnościami w nauce języka obcego. Dobrze sprawdzi się też jako pomoc stymulująca prawidłowy rozwój dziecka nie dotkniętego żadnym zaburzeniem, będąc różnorodnym treningiem lewej półkuli.

Udostępnij znajomym

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*