Logopeda

mgr Katarzyna Tomsia

filolog polski, pedagog, terapeuta,
specjalista terapii ręki, ale przede wszystkim LOGOPEDA

Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (kierunek filologia polska z logopedią). Od tego czasu lista moich szkoleń i kursów systematycznie rośnie, a ja wciąż jestem rządna nowej wiedzy. W swojej pracy wykorzystuję elementy metody krakowskiej, bo każdego dnia widzę ogromne korzyści jakie jej założenia przynoszą dzieciom.
Duże znaczenie ma dla mnie także budowa i funkcjonowanie traktu ustno-twarzowego oraz wpływ funkcji prymarnych na rozwój artykulacyjny dlatego wspomagam swoje działania w gabinecie terapią manualną, miofunkcjonalną, neurorehabilitacją oraz kinesiotapingiem logopedycznym.


Skąd więc pomysł na blog? W lutym 2015 roku w mojej głowie zrodziła się z pozoru niewinna myśl, impuls, potrzeba stworzenia czegoś swojego, a później szybka decyzja, która zmieniła moje życie niemal o 180 stopni i sprawiła, że właśnie czytasz tę historię.

Tak powstała LoogoMOWA – blog dla rodziców, logopedów, pedagogów, nauczycieli i każdego, któremu bliska jest troska o rozwój dziecka. Blog, który swego czasu był jednym z najszybciej rozwijających się blogów specjalistycznych w sieci. Blog, który w niemal rok zdobył kilkanaście tysięcy obserwatorów. Blog, który stał się moją pasją i pracą każdego dnia motywując do działania i podejmowania nowych wyzwań.

Co wydarzyło się od tego czasu? Wiele – wiele dobrego!

Skończyłam studia. Otworzyłam własny mobilny gabinet logopedyczny. Znalazłam fantastyczną pracę, która sprawia mi przyjemność i każdego dnia dostarcza najpiękniejszych emocji. Odkryłam miejsca, które pozwalają mi się rozwijać i których częścią się stałam. Nawiązałam współpracę z osobami, które tak jak ja z pasją i zaangażowaniem realizują swoje marzenia wierząc, że ich ciężka praca ma sens.

Poznałam wielu wspaniałych ludzi (małych i tych ciut większych), którzy wnieśli do mojego życia mnóstwo radości, niewinnej beztroski, uśmiechu, ale także pokory, spokoju i determinacji w dążeniu do celu.

Dziś dużo bardziej świadomie realizuję swoje pasje, wciąż szukam nowych rozwiązań, nieustannie się uczę, czytam, szkolę i rozwijam, podejmuję coraz to nowe wyzwania, by każdego dnia być lepszym człowiekiem i lepszym logopedą.

Jedno pozostaje niezmienne: Kocham swoją pracę, jestem wdzięczna za to w jakim miejscu jestem, bo uwielbiam to co robię i wiem, że podążam dobrą drogą.

Zapraszam do mojego świata …
🌏 www.loogomowa.pl
👍 www.facebook.com/LoogoMOWA
📸
 www.instagram.com/loogomowa


Gdzie można mnie spotkać?

Od września 2016 roku prowadzę mobilną Pracownię Logopedyczną LoogoMOWA w Olkuszu.

Na co dzień, poza gabinetem logopedycznym, pracuję jako logopeda w prywatnym przedszkolu. Prowadzę autorskie zajęcia profilaktyczne, warsztaty dla rodziców, indywidualną terapię logopedyczną dla dzieci oraz zajęcia z terapii ręki.

Mam także przyjemność być nauczycielem akademickim jednej ze śląskich uczelni i dzielić się swoim doświadczeniem ze studentami studiów podyplomowych.


Dzięki współpracy z WYDAWNICTWEM KOMLOGO uczestniczyłam w badaniach naukowych niezbędnych do standaryzacji nowoczesnego narzędzia diagnostycznego KORP i KOLD.
Jestem także współautorem kart terapii dla dzieci od 1. do 23. miesiąca życia dla narzędzia KORP.


W październiku 2019 roku efektem współpracy z WYDAWNICTWEM EPIDEIXIS stały się moje pierwsze autorskie książeczki PUS w serii DYSLEKTYCZNE POTYCZKI