mgr Katarzyna Tomsia

filolog polski, pedagog, terapeuta, specjalista terapii ręki, ale przede wszystkim LOGOPEDA

Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (kierunek filologia polska z logopedią). Od tego czasu lista moich szkoleń i kursów systematycznie rośnie, a ja wciąż jestem żądna nowej wiedzy, którą staram się aktualizować i uzupełniać. W swojej pracy wykorzystuję wiele metod i różnorodnych działań terapeutycznych, by każdego pacjenta i każdy przypadek traktować indywidualnie. Duże znaczenie ma dla mnie także budowa i funkcjonowanie traktu ustno-twarzowego oraz wpływ funkcji prymarnych na rozwój artykulacyjny, dlatego wspomagam swoje działania w gabinecie terapią manualną, miofunkcjonalną, neurorehabilitacją oraz kinesiotapingiem logopedycznym.

Skąd więc pomysł na blog?

W lutym 2015 roku w mojej głowie zrodziła się z pozoru niewinna myśl, impuls, potrzeba stworzenia czegoś swojego, a później szybka decyzja, która zmieniła moje życie niemal o 180 stopni i sprawiła, że właśnie czytasz tę historię.

Tak powstała LoogoMOWA – blog dla rodziców, logopedów, pedagogów, nauczycieli i każdego, któremu bliska jest troska o rozwój dziecka.

Blog, który swego czasu był jednym z najszybciej rozwijających się blogów specjalistycznych w sieci. Blog, który w niemal rok zdobył kilkanaście tysięcy obserwatorów. Blog, który stał się moją pasją i pracą każdego dnia motywując do działania i podejmowania nowych wyzwań.

Co wydarzyło się od tego czasu?

Wiele – wiele dobrego!

Jedno pozostaje jednak niezmienne:

Kocham swoją pracę, jestem wdzięczna za to, w jakim miejscu jestem, bo uwielbiam to co robię i wiem, że podążam dobrą drogą.

ZAPRASZAM CIĘ DO MOJEGO ŚWIATA

Gdzie można mnie spotkać?

Od września 2016 roku prowadzę mobilną Pracownię Logopedyczną LoogoMOWA w Olkuszu.

Na co dzień, poza gabinetem logopedycznym, pracuję jako logopeda w prywatnym przedszkolu. Prowadzę autorskie zajęcia profilaktyczne, warsztaty dla rodziców, indywidualną terapię logopedyczną dla dzieci oraz zajęcia z terapii ręki.

Mam także przyjemność być nauczycielem akademickim jednej ze śląskich uczelni i dzielić się swoim doświadczeniem ze słuchaczami oraz studentami studiów podyplomowych.

Dzięki współpracy z WYDAWNICTWEM KOMLOGO uczestniczyłam w badaniach naukowych niezbędnych do standaryzacji narzędzia diagnostycznego KORP i KOLD.
Jestem także współautorem kart terapii dla dzieci od 1. do 23. miesiąca życia dla narzędzia KORP.

W październiku 2019 roku efektem współpracy z WYDAWNICTWEM EPIDEIXIS stały się moje pierwsze autorskie książeczki PUS w serii DYSLEKTYCZNE POTYCZKI
Książki cieszą się ogromną popularnością wśród specjalistów, rodziców i dzieci.

Shopping Cart
Scroll to Top