Dyslektyczne potyczki

W październiku 2019 nakładem WYDAWNICTWA EPIDEIXIS ukazały się moje autorskie książeczki z serii PUS (Pomyśl-Ułóż-Sprawdź)Seria DYSLEKTYCZNE POTYCZKI przeznaczona jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym zagrożonych dysleksją oraz dyslektycznych, a także dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej.

Zawarte w książeczkach zadania doskonalą – niezbędne w procesie prawidłowego czytania i pisania – umiejętności ogólnorozwojowe m.in. analizę i syntezę wzrokową oraz słuchową, pamięć, koncentrację, myślenie logiczne, analogiczne oraz przyczynowo-skutkowe.

Uruchamiają także strategie lewopółkulowe przez co znajdą zastosowanie nie tylko wśród dzieci dyslektycznych, ale także w terapii logopedycznej czy pedagogicznej oraz w czasie ćwiczeń w domu.

Zgodnie z zasadą stopniowania trudności seria podzielona została na trzy części, a celowe wykorzystanie jedynie czarno-białych znaków i symboli graficznych wspomaga dodatkowo procesy poznawcze oswajając dziecko ze światem liter i dłuższych tekstów.

CZĘŚĆ I – OBRAZKOWA
Zadania oparte są głównie na materiale obrazkowym, symbolicznym, nie wymagają więc umiejętności płynnego, samodzielnego czytania.

CZĘŚĆ II – OBRAZKOWO-JĘZYKOWA
Zadania oparte są na materiale obrazkowo-językowym. Wymagają znajomości liter, sylab, cyfr oraz umiejętności samodzielnego czytania prostych wyrazów.

CZĘŚĆ III – JĘZYKOWA
Zadania oparte są na materiale językowym. Wymagają umiejętności samodzielnego czytania, znajomości sylab, głosek oraz znaków, a także umiejętności liczenia i wykonywania prostych działań matematycznych.

Więcej o książeczkach, o ich treści, drodze do ich powstania oraz efektu jaki możecie teraz oglądać przeczytacie tutaj: LOGOPEDYCZNE POTYCZKI – moja duma od PUS.pl